Krono šport
1.5.2002

MOTOKROS V STRANSKI VASI

Napoved za Krono šport:

Že nekaj let zapored pripravlja Moto klub NIX iz Semiča na prvi maj – praznik dela dirko za državno prvenstvo v motokrosu. Tudi letos se niso izneverili tradiciji in ponovno na progi v Stranski vasi pri Semiču pripravili dobro obiskano prireditev, na kateri so številni gledalci lahko videli vse od najmlajših do najstareših – veteranov.

Pripravil in snemal: Božo Vidmar

Med podmladkom, ki se je na progi v Stranski vasi pomeril pred člani, sta postala zmagovalca Peter Tadič iz Husky moto parka Lemberg v razredu 1 z motorji do 65 kubičnih centimetrov in Gerčar Klemen iz AMD Sitar Dunlop racing kluba v razredu 2 podmladka z motorji do 85 kubikov.

Med člani z motorji iste kubature je bil tokrat v obeh vožnjah najhitrejši Rok Cajzek iz MK ZAI GIC racing tema, drugi skupno je bil Rok Bekanovič iz Sitar Dunlop in tretji Krčan Nik Rovan iz Fun športovega Bence MX teama, ki je bil tudi najbolje uvrščen predstavnik iz Posavja oziroma Dolenjske. Nik zaradi poškodbe na dveh dirkah državnega prvenstva ni nastopil, zato je bil svojega uspeha s svojo tokrat malce prenovljeno 85 kubično Yamaho, toliko bolj vesel. Nik je letos že trikrat osvojil pokal za tretje mesto, po dirki pa je za Vaš kanal povedal.

NIK ROVAN – Fun šport Bence MX team

V razredu 125 ccm je bil favorit Jaka Može, ki vozi za Kampuš moto društvo in je imel na zadnji dirki na Brniku precej smole. Tudi tokrat ni šlo brez nje, saj je moral v prvi vožnjo odstopiti, v drugi pa je s svojo Yamaho konkurente krepko pustil za sabo in jih premočno premagal. Z dvajsetimi točkami je bil na dirki peti, na lestvici državnega prvenstva pa še naprej vodi, saj je na petih dirkah zbral 160 točk, pred drugouvrščenim Mariborčanom Sebastjanom Edrom iz Elektronček Fortuna MK Trebnje, ki je tako zmagal v Stranski vasi, pa ima kar 15 točk prednosti.

JAKA MOŽE – Kampuš moto društvo

V odprtem razredu se Sašo Kragelj ni pustil presenetiti, čeprav je imel kar precej dela s konkurenti. Po dirki se mu je mudilo na evropsko prvenstvo na Portugalsko, kljub temu pa se našemu povabilu pred mikrofon ni odrekel.

SAŠO KRAGELJ – AMD Orehova vas

Organizatorji MK NIX iz Semiča so ob državnem prvenstvu pripravil še dirko veteranov. Na njej je nastopilo 15 starejših motokrosistov. V obeh vožnjah pa je zmagal domačin Dušan Simonič, v skupnem seštevku je drugo mesto pripadlo Antonu Slačku, tretje pa Branetu Kavšku. Dirka je zelo uspela, saj si jo je v lepem sončnem vremenu ogledalo veliko gledalcev. Zato ni čudno, da so bili organizatorji zadovoljni.

NANDE BUCIK – MK NIX Semič

Napoved za Fun šport novice:
O uspehih Fanovca Nika Rovana na motokros dirki v Beli Krajini smo že poročali, zdaj pa si oglejmo kako so se na dirki odrezali še ostali člani krškega Fun športa. Seveda v njihovi stalni rubriki Fun šport novice.