Fun šport novice
2.9. 2002

HUD PADEC NIKA ROVANA

Nik Rovan, letos najuspešnejši motokrosist Fun športovega Bence MX teama se je na dirki v Lembergu, ki naj bi štela za pokal Alpe Adria in Mednarodno motokros prvenstvo IMC hudo poškodoval. Na najdaljšem skoku, na katerem motokrosisti skačejo čez 20 metrov, se mu je odlomilo krmilo, tako da je izgubil kontrolo nad motorjem in je grdo padel.

NIK ROVAN

Nik je bil teden dni v celjski bolnišnici, kjer so mu med operacijo odstranili del odtrgane in odmrle kosti, zdaj pa je že doma, kjer bo moral nekaj časa okrevati. Sicer pa je bil na tej dirki Nik v zelo dobri formi. Na treningu je imel drugi najboljši čas, v prvi vožnji pa so mu precej lažji konkurenti na štartu pobegnili, tako da je potreboval kar nekaj krogov, da jih je na dobro pripravljeni in hitri progi prehitel in osvojil drugo mesto. V drugi vožnji se je zgodba ponovila, po štartu je bil šesti in potem, ko je že prišel na drugo mesto, je prišlo do nesrečnega zloma desnega dela krmila.

Nik je dan pred dirko v Lembergu nastopil na dirki za svetovno prvenstvo mladih motokrosistov, ki je bilo v avstrijskem Moggersu ob Bodenskem jezeru. Med 65 motokrosisti, ki so prišli iz štirih celin, je na kvalifikacijah osvojil 19. čas in le za dve desetinke zgrešil uvrstitev na glavno dirko. Zato je nastopil še na kvalifikacijski dirki, kjer je zelo dobro štartal, potem pa je v drugem zavoju po štartu eden od konkurentov pred njim padel, Nik se zaradi ozke in slabo pripravljene proge ni mogel umakniti, zato se je zaletel vanj in tudi sam padel. Tako je bil zadnji in spet lovil konkurente, ker pa je dirka trajala le deset minut je prišel zgolj do 15. mesta.
Na dirki v Lembergu sta nastopila še dva Fanovca Blaž Germšek in Tomaž Salobir. Slednji se je teden dni kasneje udeležil še dirke za državno prvenstvo, ki je bila v organizaciji AMD Šentvid pri Stični v Dolini pod Kalom. Tomaž je v sicer v okrnjeni konkurenci dosegel svojo letošnjo najboljšo uvrstitev med člani razreda 85 kubikov, kamor je prestopil letos.

TOMAŽ SALOBIR

Tomaž  je tako na lestvici državnega prvenstva prehitel klubskega kolega Domna Janca, ki je prenehal tekmovati. Tomaž ima zdaj dve dirki pred koncem prvenstva 97 točk in je na enajstem mestu, seveda pa ima še možnost, da svojo uvrstitev popravi še za kakšno mesto navzgor.
25. avgusta pa je v Dobravi pri Slovenj Gradcu potekala šesta dirka za pokal Motomat. Na njej sta nastopila tudi dva Fun športova veterana Iztok Bence in Branko Povše. Branko je bil tokrat boljši, saj je skupno osvojil sedmo mesto. V prvi vožnji je bil šesti, v drugi pa deveti. Iztok je v prvi vožnji padel, tako da je bil v cilju šele deseti, v drugi pa je bil osmi in pred klubskim rivalom, vendar mu je 14 točk zadostovalo zgolj za osvojitev skupnega devetega mesta, s tem, da je imel enako število točk kot osmo uvrščeni Bojan Škufca. Na lestvici pokala Motomat ostaja Iztok na petem mestu, ima 112 točk, Branko pa je petnajsti, zbral pa je 42 točk.