Fun šport novice
21.4.2002

DOMEN SEDMI V LEMBERGU

Na tretji dirki za državno prvenstvo, ki je bila na motokros progi v Lembergu, so nastopili le trije člani Fun športovega Bence MX teama. Tokrat je bil med njimi najuspešnejši Domen Janc, ki je v članskem razredu s svojo 85 kubično zdaj črno Yamaho v obeh vožnjah in tudi skupno osvojil sedmo mesto. Tako je zbral 18 točk in za šestouvrščenim Koritnikom zaostal le za dve točki. In kako je sam ocenil svoj nastop na blatni in zelo zahtevni progi, ki je terjala tudi precej padcev?

DOMEN JANC

Domnov klubski konkurent Tomaž Salobir se je v prvi vožnji uvrstil tik za njim, bil je osmi, v drugi je bil šele enajsti, kljub temu pa je zbral 13 točk in bil na dirki skupno osmi. Seveda tudi tokrat ni šlo brez padca, vendar jih je bilo tokrat bolj malo, ki so brez pobiranja motorjev prišli do cilja.

TOMAŽ SALOBIR

Po treh dirkah državnega prvenstva je Tomaž na lestvici še naprej na trinajstem mestu, ima 29 točk, tudi Domen je ostal na desetem mestu, ima 40 točk – enako kot deveto uvrrščeni Matevž Irt, ki je poškodovan, na dirki v Lembergu pa ni nastopil tudi Nik Rovan, ki ima zlomljeno nadlahtnico, tako da je z drugega mesta zdaj zdrsnil kar na osmo.
Fanovec Blaž Germšek pa je v 125 kubičnem razredu dvakrat osvojil po eno točko za petnajsto mesto, skupno je bil šestnajsti, na lestvici pa je zdaj sedemnajsti. Ker je v drugi vožnji vseskozi vozil s prazno gumo s svojo vožnjo seveda ni bil najbolj zadovoljen.

BLAŽ GERMŠEK

Zato pa je lahko s svojo končno uvrstitvijo toliko bolj zadovoljen sponzor Fanovcev Iztok Bence, ki je v soboto nastopil na zadnji dirki Pomladne lige na Planini nad Horjulom. Na mokri in blatni progi se ni najbolje znašel, imel je težave z motorjem, tako da je bil šele osmi. Kljub temu mu je novih 17 točk zadostovalo, da je ubranil svojo dosedanjo uvrstitev in je v skupnem seštevku štirih dirk lige na Planini osvojil odlično tretje mesto med veterani.
Iztok bo že prihodnjo soboto nastopil na prvi dirki Spomladanske lige na Rakeku, ostale Fanovce z licencami pa čaka v nedeljo že četrta dirka za državno prvenstvo, ki bo tokrat prvič na novi motokros progi na Brniku.