Fun šport novice
14.4.2002

NIK TRETJI NA PRILIPAH

Kljub temu, da je Nik Rovan, motokrosist Fun športovega Bence MX teama na drugi dirki državnega prvenstva, ki je potekala na progi v Prilipah pri Brežicah, veljal za favorita, se pred domačim občinstvom ni pokazal v pravi luči. V prvi vožnji se je takoj po štartu zapletel s konkurentom, grdo padel, zvil krmilo svoje Yamahe, kljub temu nadaljeval, vendar zaradi boleče rame dlje kot do devetega mesta ni uspel priti. Zato pa je bil uspešnejši v drugi vožnji, kjer je bil po dobrem štartu drugi, kasneje tretji, na koncu pa je v cilj pripeljal drugi. Tako je zbral 24 točk, enako kot še dva konkurenta in osvojil pokal za tretje mesto.

NIK ROVAN

Nik je na lestvici državnega prvenstva po dveh dirkah, tudi na prvi v Oseku je bil tretji, zdaj na drugem mestu. Za prvouvrščenim Rokom Cajzkom, s katerim se je v drugi vožnji boril za boljšo uvrstitev in ga tudi premagal, pa zaostaja za 11 točk.
Na dirki – predvsem v prvi vožnji, se je izkazal tudi Domen Janc, saj je bil najbolje uvrščen med tistimi, ki so letos prestopili v 85 kubični članski razred – bil je namreč osmi. Po drugem štartu pa so tudi njega podrli, tako da so mu konkurenti pobegnili in je bil enajsti, skupno pa je osvojil 10. mesto, z enakim številom točk kot deveto uvrščeni.
Tudi Tomaž Salobir na Prilipah ni imel sreče. V prvi vožnji je slabše štartal, snela se mu je še veriga, v drugi pa je padel, a kljub temu prišel do cilja in skupno osvojil 14. mesto. In kako sta nastope svojih sinov po dirki ocenila očeta?

ANDREJ JANC
IVAN SALOBIR

V 125 kubičnem razredu je nastopil še en Fanovec Blaž Germšek. V prvi vožnji je bil petnajsti, v drugi štirinajsti, skupno pa šestnajsti.

Sponzor Fanovcev Iztok Bence pa je v soboto nastopil na tretji dirki Pomladanske lige v motokrosu na Planini nad Horjulom. V obeh vožnjah in tudi skupno je bil v dežju in blatu na povsem razmočeni progi peti. Iztoka čaka prihodnji teden še zadnja dirke lige na Planini, ostale Fanovce pa tretja dirka državnega prvenstva, ki bo v Lembergu.