Fun šport novice
13.10. 2002

IZTOK SKUPNO PETI NA POKALU MOTOMAT

Na zadnji dirki za pokal Motomat, ki jo je ponovno na motokros progi v Dolini pod Kalom zelo uspešno pripravilo AMD Šentvid pri Stični sta tudi tokrat nastopila le dva člana Fun športovega Bence MX teama. Oba v kategoriji veteranov, v kateri je bilo tokrat zaradi slabega vremena za spremembo manj tekmovalcev kot običajno. Sponzor Fanovcev Iztok Bence si je teoretično že dirko pred koncem zagotovil peto mesto v skupni uvrstitvi, zato je zaradi razmočene in mastne proge nastopil le v prvi vožnji. V tej je spet zelo dobro štartal, bil v prvem zavoju drugi, potem pa so ga konkurenti iz kroga v krog prehitevali, tako da je v cilj pripeljal dvanajsti.

IZTOK BENCE

Iztok je na zadnji dirki osvojil le štiri točke in bil skupno petnajsti. Njegov klubski rival Branko Povše je uspešno odpeljal obe vožnje, tokrat ni odstopil kot na zadnji dirki pred štirinajstimi dnevi, čeprav brez padca tudi na tej dirki ni šlo. Skupno pa je osvojil trinajsto mesto.

BRANKO POVŠE

Z 8. novimi točkami je Branko na lestvici pokala Motomat ostal na 18. mestu, skupno pa je zbral 50 točk, saj je nastopil le na petih od devetih dirk. Te so bile na motokros progah po vsej Sloveniji. Iztok Bence je ostal na petem mestu, na osmih dirkah, na eni namreč ni nastopil, pa je zbral 143 točk. Pred zasledovalcem Jerajem je tako imel 12 točk prednosti, četrtouvrščeni Majer pa mu je ušel kar za 71 točk.

IZTOK BENCE

S tem je letošnji pokal Motomat zaključen. Na njem so občasno nastopili še štirje Fanovci – vsi v članskem razredu do 85 kubičnih centimetrov. Tako je bil v skupnem seštevku Boštjan Ocvirk s tremi nastopi peti – zbral je 105 točk, Tomaž Salobir se je prav tako udeležil treh dirk in osvojil 77 točk, tako da je bil na koncu sedmi, Domen Janc je nastopil dvakrat, osvojil 45 točk in bil v skupni uvrstitvi deseti, Nik Rovan pa je na eni dirki zbral 26 točk, tako da se je na koncu uvrstil na petnajsto mesto.
S tem je letošnja sezona v motokrosu skoraj zaključena. Najbolj vztrajne čakata še dve dirki Jesenske lige na Planini nad Horjulom, ki jih pripravlja Moto klub Buhc in se bosta zvrstili  v naslednjih dveh vikendih.