7.5.2000

Može in Kragelj brez konkurence

Semič, 7. maja (STA) - Motokrosist Sašo Kragelj (Orehova vas) je zmagovalec tretje preizkušnje za državno prvenstvo v razredu do 250 ccm v Semiču, s čimer še povišall vodstvo v skupnem seštevku. V razredu do 125 ccm je na četrti dirki slavil Jaka Može (MK Mel) pred Sebastjanom Kernom (Petrol Racing) in Rokom Sitarjem (Sitar Dunlop RT). V najšibkejšem razredu je zmagal Uroš Pernuš (MK Fortuna).***
Kragelj je še enkrat dokazal, da tudi v letošnji sezoni ne bo imel konkurence in v obeh vožnjah pustil za seboj vso konkurenco. Gledalci niso prišli na svoj račun, saj je bil razplet med prvimi petimi povsem enak v obeh vožnjah.
Najvznemirljivejši seveda še vedno ostaja razred do 125 ccm. Žal se je ponovila zgodba iz Oseka, saj je Tadej Korošak (Sitar Dunlop RT) po vodstvu v prvi vožnji ob prehitevanju enega od zaostankarjev že za krog spet padel in si poškodoval ramo, ki so mu jo operirali že lani. Odpeljali so ga v bolnišnico, vendar se je kasneje izkazalo, da ne gre za hujšo poškodbo. Na dirki je tako dokaj zlahka zmagal Jaka Može (MK Mel), ki je s tem potrdil, da dobra uvrstitev na dirki EP ni bila zgolj naključje. Drugi je bil Sebastjan Kern (Petrol RT), tretji pa Rok Sitar (Sitar Dunlop RT), ki mu je to uspelo kljub enemu padcu in slabemu startu v prvi vožnji. V skupnem seštevku še vedno vodi Kern.
Zanimivo je bilo tudi v najnižjem članskem razredu do 85 ccm, saj je lanski prvak Samo Kurnik, ki je dobil doslej vse letošnje dirke, tokrat manjkal zaradi nastopa v Nemčiji. Zmage v posameznih vožnjah sta si tako razdelila istoimenjaka iz MK Fortuna, Nastran in Pernuš Uroša.