16.4.2001

MOTOKROS SP0027SP
V Oseku ples v dežju in blatu
Lenart, 16. aprila (STA) - Slovenski motokrosisti Bogomir Gajser (razred Open), Sebastijan Eder (125 ccm) in Nik Rovan (85 ccm) so zmagovalci pokala Slovenskih goric, ki je bilo v ponedeljek v Oseku pri Lenartu. Razplete pokalnih dirk v vseh treh kategorijah je močno krojilo vreme, marsikateremu favoriziranemu motokrosistu pa se je v težavnih pogojih na progi močno zalomilo.

Že med podelitvijo najmlajšim je pričelo deževati, prireditelji pa so kljub temu še kar nekaj časa pridno namakali progo. Ta je bila pred startom članov v kategoriji do 85 ccm že tako razmočena, da so najprej na progo skupno štartali vozniki z motorji do 125 ccm in razreda Open.
Pričel se je pravi ples v blatu, ki je stal uvrstitve tudi marsikaterega favorita. Še najbolj spektakularen padec je prav pred večino dodobra mokrih gledalcev uprizoril Rok Sitar, glavni favorit za zmago v razredu do 125 ccm. V tistem trenutku je vozil na drugem mestu, plen, ki ga je lovil, pa je bil vodilni Goran Galunič, sicer član MTK Radenci.
"Pred skokom me je pri veliki hitrosti zavrtelo in nisem se mogel več ujeti. Naredil sem salto in se poskušal umakniti motorju, ki je priletel za menoj," je po dirki dejal Kamničan, ki bo čez slaba dva tedna praznoval svoj 21. rojstni dan. Udarec v kolk je bil tako močan, da dirke več ni nadaljeval, saj je tudi zanj pomembnejša serija dirk za državno in evropsko prvenstvo.
Njegovo usodo so med najbolj znanimi vozniki ob odobravanju gledalcev delili še Marko Jaušovec, Goran Galunič in tudi Roman Jelen. Slednji se je s svojim 500 kubičnim KTM-om po enem letu prvič predstavil na dirkah v Sloveniji. Eden najuspešnejših članov kamniškega Sitar Dunlop Racing Teama pa ni imel preveč sreče, saj ga motor ni ubogal. "Prednje kolo se mi v blatu ni dobro vrtelo, na zavoju mi je celo zablokiralo in sledil je neizbežen padec. Žal prav na ramo, ki sem si jo poškodoval že na prvi dirki svetovnega prvenstva," se je nad svojim povratkom na slovenske dirke hudoval Jelen, ki se je zaradi boleče rame odpovedal tudi nastopu v drugi vožnji. Navzlic temu po vsej verjetnosti nastopil na drugi dirki državnega prvenstva, ki bo prihodnjo nedeljo na Janževem vrhu pri Radencih. Prvo vožnjo je dobil Bogomir Gajser, ki pa v drugi ni uspel ponoviti uspeha, saj je v njej slavil Marko Jaušovec. Verjetno mu je bilo tako še kako žal padca in odstopa v prvi vožnji.
Med tekmovalci v kategoriji do 125 ccm pa se je najbolje odrezal Mariborčan Sebastijan Eder, ki je nekoliko presenetljivo povsem brez težav premagal domačina Sama Kurnika.
Kljub blatu smo videli tudi dirko članov z motorji do 85 kubikov, med katerimi se je je najbolje odrezal član Fun sporta Nik Rovan. Zmago na dirki si je priboril po prvem mestu v drugi vožnji, kjer je kljub padcu zbral dovolj moči in se na koncu le kot prvi prebil skozi cilj.

* Izidi - razred do 125 ccm: 1. Sebastijan Eder (Elektronček) 24 točk, 2. Samo Kurnik (AMD Lenart) 21, 3. Aleksander Osek (Husky MP) 18; razred Open: 1. Bogomir Gajser (Gajser) 35, 2. Andrej Čuden (NIX) 32, 3. Simon Štrajhar (Feroda) 30; razred do 85 ccm: 1. Nik Rovan (Fun Sport) 35 točk, 2. Rok Cajzek (Gic RT) 34, 3. Niko Hrstič (Fun sport) 31; podmladek - do 65 ccm: 1. Teo Urbas (MK Notranjska) 30 točk, 2. Aljoša Molnar (ANŽK RT), 3. Marjan Konda (AMD Konda) oba 22 točk; do 85 ccm: 1. Jernej Irt (Sitar Dunlop RT) 30 točk, 2. Luka Polajžer (MK Notranjska) 17, 3. Tomaž Salobir (Fun sport) 16.