Sreda, 28. marec 2001
Motokros DP: Prvi trije zmagovalci že znani

Na materinski dan se je v Lenartu začela letošnja sezona v motokrosu. Dirka je bila polna pričakovanj in vprašanj, ki pa so kmalu dobili svoje odgovore.
V razredu do 85 ccm je zmagal Uroš Nastran, ki je potrdil, da je skupno delo s Sebastjanom Kernom, bivšim motokrosistom, dodobra pripomoglo k uspehu. Pred štartno rampo smo pogrešali Matevža Irta, lanskoletnega prvaka v razredu podmladek do 85 ccm, ki si je dva tedna pred prvo dirko poškodoval gleženj. Dirka razreda do 125 ccm pa je bila deležna največjega zanimanja. Jaka Može je razkril svoje sodelovanje z Boštjanom Kampušom, sad skupnega dela pa je bila zmaga. S tem je šestnajstletni Novomeščan napovedal, da je letos resnično željan doseči naslov, ki mu je lani "ušel" za šest točk. Velike ambicije je z drugim mestom razkril tudi Tadej Korošak, ki je povedal, da je lanskoletno poškodbo rame dobro saniral, in da letos upa na boljše. Dobro sta se odrezala tudi Rok Sitar in Sebastjan Eder, kateremu kot kaže KTM bolje ustreza kot suzuki. Največji vzpon pa je dosegel Goran Galunič, ki je lanskoletni rezultat iz prve dirke izboljšal kar za deset mest in tako dosegel šesto mesto. Veliko ugibanj se je porajalo okoli Sama Kurnika, aktualnega prvaka v razredu do 85 ccm. Samo se je na 125-kubičmo yamaho privajal v Španiji, doma pa je dosegel pohvalno četrto mesto. V najmočnejšem razredu pa je bil Sašo Kragelj ponovno nepremagljiv. Z velikim zanimanjem pa so gledalci spremljali tudi vožnjo Andreja Čudna in Marka Jaušovca (prvaka v 125-kubičnem razredu), ki sta napovedala, da bosta letos huda konkurenta. Dobro se je odpeljal tudi nekoliko starejši Janez Juhant, in sicer s 4-taktno yamaho. Naslednja dirka za DP bo v Brežicah, 08. aprila, ko se bosta trem "glavnim" kategorijam pridružila še razreda podmladek (do 65 in do 85 ccm).