Ponedeljek, 21. avgust 2000
MX - Jaušovec ujel Možeta na vrhu

Stranska vas pri Semiču je bila prizorišče nove dirke za državno prvenstvo v motokrosu. Če sta dirki v 85 in 250 kubičnih razredih minili vse brez večjih presenečenj - zmagala sta lanska prvaka Kurnik (85 ccm) in Kragelj (250 ccm) -, pa je bilo zelo razburljivo v 125 kubični kategoriji.
Jaka Može je suvereno zmagal v prvi vožnji, Marko Jaušovec, njegov najhujši zasledovalec v prvenstvu, pa je slabo štartal, nato pa z zagrizeno vožnjo v peklenski vročini in prahu napredoval vse do drugega mesta. V drugo je bil spet daleč spredaj Novomeščan Može, v zadnjem krogu dirke pa mu je odpovedal motor! Razočaranje v njegovem taboru je bilo veliko, še posebej ker je dirko dobil Jaušovec, tekmeca pa sta se tudi izenačila po točkah v DP. "Komaj čakam na zadnji dve dirki prvenstva, saj je Semič Možetova domača proga, v Šentvidu in Slovenskih Konjicah pa te prednosti ne bo imel," je presrečen dejal 22-letni Mariborčan, ki se je na motokrosistično sceno vrnil po treh letih hudega boja s poškodbami.
Naslednja dirka bo 24. septembra v Šentvidu pri Stični.
Rezultati, 250 ccm: 1. Kragelj 40 točk, 2. Kampuš 34, 3. Čuden 30; po 7. dirkah: 1. Kragelj 240 točk, 2. Gajser 211, 3. Kampuš 188; 125 ccm: 1. Jaušovec 37, 2. Jazbar 28, 3. Eder 28; po 7. dirkah za DP: 1. Može 226, 2. Jaušovec 226, 3. Kern 142; 85 ccm: 1. Kurnik 40, 2. Pernuš 30, 3. Koritnik 26; po 6. dirkah za DP: 1. Kurnik 160, 2. Koritnik 148, 3. Pernuš 130.