Spremembe ob 0:00

DNEVNIK Online

V Lembergu je bila včeraj šesta dirka državnega prvenstva v motokrosu

Sitar z zlomljeno ključnico

Tisoč gledalcev je na enem najlepših stadionov v Sloveniji videlo razburljive dirke

LEMBERG, 24. – Približno 1700-metrska proga Husky moto parka v Lembergu je bila včeraj prizorišče šeste dirke letošnjega državnega prvenstva v motokrosu. Kakih tisoč gledalcev je na enem najlepših stadionov v Sloveniji videlo razburljive dirke, ki pa jih je žal krojilo tudi veliko padcev. Najprej so se v svoji zadnji letošnji dirki pomerili tekmovalci v obeh razredih podmladka. V kategoriji do 65 kubičnih centimetrov je zmagal Klemen Gerčar, njegov klubski kolega iz Sitar Dunlopa Jernej Irt pa je postal državni prvak že pred to dirko. Jernejev starejši brat Matevž je s ponovno zmago v 85-kubičnem razredu le še potrdil svojo premoč in drugi zaporedni naslov.

Zaradi dirke EP v francoskem Ahunu so na dirki manjkali člani v kategoriji do 85 kubičnih centimetrov. Prvič je šlo pošteno za nohte Jaki Možetu in Roku Sitarju, ki sta se zapletla in grdo padla takoj po startu prve vožnje kategorije do 125 kubičnih centimetrov. K sreči sta lahko nadaljevala svoj nastop in do konca se je Možetu uspelo prebiti na peto, Roku Sitarju pa na osmo mesto. Dirko je dobil Mariborčan Marko Jaušovec, ki je vodil od starta do cilja.
"To je bila najtežja vožnja v moji karieri doslej. Zaradi poškodbe prsta le nekaj dni pred dirko sem na vsakem skoku stiskal zobe in si želel le, da bi bilo dirke čimprej konec. Zato sem le kontroliral svojo prednost pred Florjančičem, ki je vozil za menoj," je bil komentar Jaušovca, ki je kljub poškodbi zdržal in zmagal še v drugi vožnji.
Kljub padcu v prvem krogu se je na drugo mesto uspel prebiti Novomeščan Jaka Može, ki je tako uspel tri dirke pred koncem prvenstva obdržati vodstvo tudi v skupnem seštevku. Manj sreče je imel tokrat zelo dobro razpoložen Rok Sitar. Dvajsetletni član kamniškega Sitar Dunlop Racing Teama je najprej dobrih pet minut vodil, nato ga je prehitel Jaušovec in le dva kroga pred koncem se je za Roka najverjetneje končala letošnja sezona.
Pred dolgim skokom je veter na progo prinesel odtrgan varovalni trak, v katerega se je zapletel Rok in skok se je žal končal z grdim padcem in zlomljeno ključnico. Da Rok nima sreče, priča dejstvo, da je tako zaradi poškodbe že tretje leto zapored predčasno končal sezono in to drugič zaradi ključnice. Najhuje je to, da ga je kot tretjeuvrščenega iz kvalifikacije EP 6. avgusta na Danskem, skupaj z Možetom, čakala finalna dirka EP.
V najmočnejšem razredu je ponovno zmagal Sašo Kragelj, ki se avgusta odpravlja v Belgijo na dirko SP. Po padcu na startu prve vožnje se je Boštjan Kampuš kljub zlomljeni ročici sklopke prebil na tretje mesto, v drugi vožnji pa je dobrih pet minut vozil pred Kragljem in na koncu z drugim mestom stopil na drugo stopničko. Naslednja dirka državnega prvenstva bo 20. avgusta v Semiču.

Izidi – do 125 kubičnih centimetrov: 1. Jaušovec (MK Fortuna) 20 + 20 = 40 točk, 2. Može (MK MEL) 11 + 17 = 28, 3. Jelovšek (GIC RT) 13 + 13 = 26, 4. Eder (MK Fortuna) 10 + 15 = 25, 5. Florjančič (AMD Orehova vas) 17 + 0 = 17; skupaj po 6. dirki: 1. Može 206 točk, 2. Jaušovec 189, 3. Kern 142, 4. Sitar 138, 5. Florjančič 114.

Do 250 kubičnih centimetrov: 1. Kragelj (AMD Orehova vas) 20 + 20 = 40 točk, 2. Kampuš (Sitar Dunlop RT) 15 + 17 = 32, 3. Gajser (Gajser Team) 17 + 15 = 32, 4. Čuden (Fun Sport Bence) 11 + 13 = 24, 5. Juhant (MK Fortuna) 13 + 11 = 24; skupno po 6. dirkah: 1. Kragelj (AMD Orehova vas) 200, 2. Gajser (Gajser Team) 185, 3. Čuden (Fun Sport Bence) 157, 4. Kampuš (Sitar Dunlop RT) 154, 5. Juhant (MK Fortuna) 130.

Podmladek do 65 kubičnih centimetrov: 1. Gerčar (Sitar Dunlop RT) 15 + 15 = 30, 2. Irt (Sitar Dunlop RT) 12 + 12 = 24, 3. Fortuna (Fortuna Moto MK klub) 10 + 10 = 20; skupno v DP: 1. Irt (Sitar Dunlop RT) 188, 2. Gerčar (Sitar Dunlop RT) 158, 3. Fortuna (MK Fortuna) 144.

Podmladek do 85 cm: 1. Irt (Sitar Dunlop RT) 15 + 15 = 30, 2. Rovan (Fun Sport Bence MK) 8 + 12 = 20, 3. Cajzek (GIC RT) 12 + 8 = 20; skupno v DP: 1. Irt (Sitar Dunlop RT) 195 točk, 2. Rovan (Fun Sport Bence) 162, 3. Cajzek (GIC RT) 129.