5.8.2001

TOMAŽ ZMAGAL V LEMBERGU

Krško, 05.08. - Tomaž Salobir še ne dvanajstletni motokrosist Fun športovega Bence MX teama je na zadnji dirki državnega prvenstva v Lembergu pri Rogaški Slatini zmagal v razredu podmladka s 85 kubičnimi motorji. Na dirkah državnega prvenstva, kjer nastopa že četrto sezono, je to Tomaževa prva zmaga, tako da je prvič stal na najvišji zmagovalni stopnički, zato je bil uspeh še toliko slajši, še posebej, ker je za sabo pustil doslej le redko premaganega Jerneja Irta. Na lestvici je Tomaž še naprej na drugem mestu, zbral je 107 točk, pred tretjim Gerčarjem ima 27 točk prednosti, za prvim Irtom pa zaostaja 33 točk. Na sedmi dirki državnega prvenstva za člane so v razredu 85 ccm nastopili vsi štirje Bencetovi motokrosisti. Med njimi se je ponovno najbolje uvrstil Boštjan Ocvirk, ki je na dirki polni prehitevanj, padcev, pa tudi odstopanj, skupno osvojil peto mesto. V prvi vožnji na politi progi, ki je je tekmovalcem povzročala nemalo problemov, je bil peti, v drugi vožnji na precej razbiti progi pa šesti. Tako je zbral 22 točk in za četrtouvrščenim zaostal le za točko.