25.6.2001

BOŠTJAN ČETRTI NA JANŽEVEM VRHU

Boštjan Ocvirk, motokrosist Fun športovega Bence MX teama je na zadnji dirki državnega prvenstva, ki je bila na progi na Janževem vrhu pri Radencih, v razredu članov s 85 kubičnimi motorji osvojil doslej njegovo najboljšo uvrstitev na državnih prvenstvih, saj je bil četrti. Njegov klubski kolega Niko Hrstič je bil v prvi vožnji deseti, v drugi pa deveti. Skupno je zbral 13 točk in osvojil deveto mesto. Mesto za njim se je z enakim številom točk uvrstil še Nik Rovan, ki je imel na zadnji dirki spet veliko smolo., saj mu je letos že drugič odpovedal motor. S tem je izgubil 13 točk, s katerimi bi spet stal na zmagovalnih stopničkah, saj bi skupno osvojil tretje mesto. Kljub odstopu v drugi vožnji je Nik Rovan na lestvici državnega prvenstva še naprej na šestem mestu, po šestih dirkah je zbral 113 točk, Boštjan Ocvirk je deseti, ima 98 točk, tako kot deveto uvrščeni Jaro Koritnik, Niko Hrstič je dvanajsti s 57. točkami, Denis Dolinšek, ki na zadnjih dveh dirkah ni nastopil, pa je zdaj na 14. mestu, doslej je osvojil 41 točk.

ANDREJ ČUDEN ZMAGAL V RADENCIH

Sevnica, 25.06. - V nedeljo 24. 06. je bila šesta dirka državnega prvenstva v motokrosu na Janževem vrhu pri Radencih. V razredu OPEN se je po mnenju mnogih obiskovalcev odvijala ena od lepših dirk motokrosa pri nas, za kar sta poskrbela domačin Marko Jaušovec MK FORTUNA TREBNJE, drugi v skupnem seštevku državnega prvenstva in vodilni Andrej Čuden, NIX MOTO KLUB SEMIČ.