17.7.2001

FANOVCI NIK, TOMAŽ IN DENIS - VSI TRIJE DRUGI

Krško, 17.07. - Motokrosisti Fun športovega Bence MX teama so ta konec tedna nastopili kar na treh dirkah in to spet zelo uspešno, saj so kar trije od štirih stali na zmagovalnih stopničkah. Nik Rovan je bil ponovno drugi na peti dirki Austria Junior Challenge v avstrijskem Loibesu. Na lestvici je po petih dirkah, od katerih se je Nik udeležil le treh, zdaj na tretjem mestu, zbral je 126 točk in za drugouvrščenim zaostaja le za tri točke.
Tudi Tomaž Salobir je osvojil drugo mesto na četrti dirki državnega prvenstva podmladka, ki je bila na progi v Škednju pri Slovenskih Konjicah. Drugi je bil v obeh vožnjah, celo napadal prvouvrščenega Jerneja Irta, vendar mu tokrat to ni uspelo. Na tej dirki je bil uspešen tudi njegov klubski konkurent Domen Janc, ki je v obeh vožnjah slabše štartal, potem pa uspešno prehiteval konkurenco. Skupno je osvojil četrto mesto, z enakim številom točk kot tretjeuvrščeni. Denis Dolinšek pa se je udeležil druge dirke poletne lige na Planini nad Horjulom. Tudi on je skupno in v obeh vožnjah osvojil drugo mesto, tako v prvi vožnji v prahu kot v drugi na politi progi, drugi pa je tudi v točkovanju te lige po dveh od treh dirk, na prvi je namreč zmagal, tako da ima skupno 71 točk. Bencetovi motokrosisti se bodo verjetno prihodnji konec tedna udeležili pozivne dirke, ki jo na progi na Janževem vrhu pri Radencih pripravljajo Avstrijci, v nedeljo pa bodo nastopili še na tretji dirki za pokal McDonald's, ki bo v avstrijskem Fresach-u.