INFORMACIJE ZA MEDIJE
29.9.2002

IZTOK ČETRTI NA POKALU MOTOMAT

V Cukrovi dolini, kot domačini imenujejo Dolino pod Kalom v neposredni bližini Šentvida pri Stični, je bila v nedeljo organizirana osma od devetih dirk, ki štejejo za pokal Motomat – slovensko najbolj množično motokros prvenstvo. Na njej sta nastopila tudi dva člana Fun športovega Bence MX teama. Medtem ko je imel Branko Povše precej smole, saj je moral odstopiti, je Iztok Bence zelo dobro odpeljal dirko in osvojil četro mesto z enakim številom točk kot tretje uvrščeni in le točko manj kot drugouvrščeni. Kljub temu je bil Iztok z uvrstitvijo zelo zadovoljen, saj je to njegov najboljši letošnji rezultat v tem pokalu.

Na osmi dirki za pokal Motomat, ki je slovensko najbolj množično prvenstvo v motokrosu, sta nastopila le dva člana Fun športovega Bence MX teama – sponzor Fanovcev Iztok Bence in Branko Povše. Oba seveda v razredu veteranov, kjer je bilo na motokros progi v Dolini pod Kalom kar 27 tekmovalcev, vseh skupaj pa skora 130. Iztok je v prvi vožnji spet štartal prvi, potem dolgo časa vozil na tretjem mestu, v cilju pa je bil drugi. V drugi vožnji ni ponovil dobrega štarta, bil je šele deseti, potem pa se je prebijal naprej in bil na koncu šesti, skupno pa je osvojil nehvaležno četrto mesto. To je njegov letošnji najboljši rezultat v tem tekmovanju, čeprav mu je za las ušel še večji pokal, ki so ga prizadevni organizatorji iz AMD Šentvid pri Stični pripravili za prvo trojico.Ob tem je treba dodati, da je drugouvrščeni Iztoka prehitel tudi na račun točk, ki jih dobi zaradi svojih let in ne po rezultatu.
Manj uspešen pa je bil na tej dirki pokala Motomat Iztokov klubski konkurent Branko Povše. Ta se je že v prvem krogu zapletel v množičen padec, tako da je onesposobil svoj motor, prebil je namreč njegov hladilnik in je moral odstopiti, v drugi vožnji pa tudi ni štartal, saj motorja ni uspel usposobiti za vožnjo.
S 27. novimi točkami je Iztok Bence na lestvici pokala Motomat napredoval iz šestega na peto mesto, kjer je na osmih dirkah, na eni ni nastopil, zbral 139 točk. Pred zasledovalcem ima 23 točk prednosti, tako da svoje uvrstitve na zadnji dirki ne bi smel pokvariti, ne more pa je niti izboljšati, saj ima tekmovalec pred njim kar 44 točk prednosti. Branko Povše pa je osemnajsti, na treh dirkah, ki se jih je udeležil in odpeljal do konca, je zbral 42 točk in še ima možnosti, da svojo končno uvrstitev še popravi, čeprav je do konca le še ena dirka.
Ta dirka za pokal Motomat bi morala biti 13. oktobra v Oseku pri Lenartu, vendar to še ni zagotovo, zato se utegne zgoditi, da bo tudi ta dirka ponovno v Dolini pod Kalom v neposredni bližini Šentvida pri Stični.