INFORMACIJE ZA MEDIJE
28.4.2002

ZA FANOVCI ŠE ENA DIRKA
Nik spet ni nastopil

Na četrti dirki državnega prvenstva, to je bilo prvič na novi motokros progi na Brniku, so na zahtevni in razbiti progi nastopili tudi trije člani Fun športovega Bence MX teama. V članskem razredu 85 ccm je bil Tomaž Salobir deveti, Domen Janc deseti, medtem ko je v 125 kubičnem razredu Blaž Germšek osvojil devetnajsto mesto. Nik Rovan zaradi viroze, bolečin v trebuhu in vročine ni nastopil, namerava pa se udeležiti dirke v Stranski vas, ki bo v sredo, prvega maja.

Tudi na četrti dirki za državno prvenstvo, ki je bila pred več tisoč glavo množico na motokros progi na Brniku ob samem letališču, Funovci niso nastopili v popolni postavi. Rumene klubske barve so zastopali le trije člani Fun športovega Bence MX teama. V razredu članov s 85 kubičnimi motorji sta Tomaž Salobir in Domen Janc v obeh vožnjah zbrala enako število točk – 12. Ker pa je bil Tomaž v drugi vožnji boljši, je on v skupnem seštevku dirke osvojil deveto, Domen pa deseto mesto.
Po četrti dirki državnega prvenstva je Domen napredoval z desetega na deveto mesto, doslej je zbral 52 točk, Tomaž pa za dve mesti, zdaj je na enajstem mestu in ima 41 točk. Njun klubski rival Nik Rovan, ki zaradi poškodbe in viroze na Brniku tako kot pred tednom dni v Lembergu ni nastopil, ostaja še naprej na osmem mestu. Nik namerava nastopiti že na naslednji dirki domačega prvenstva, ki bo prvega maja na motokros progi v Stranski vasi pri Semiču.
V najštevilčnejšem razredu 125 kubikov je na Brniku na razbiti in težki progi a v sončnem vremenu nastopil tudi Blaž Germšek, ki tokrat ni dobil nobene točke. Na enem od skokov mu je eden od konkurentov celo skočil na hrbet, kljub temu pa je dirko končal brez poškodb. Osvojil je devetnajsto mesto, na lestvici pa je še naprej na sedemnajstem mestu.
Bencetove motokrosiste čaka v sredo na Praznik dela še peta dirka za državno prvenstvo - tokrat v Beli Krajini v Stranski vasi pri Semiču, za katero upajo, da bo spet v lepem vremenu in na dobro pripravljeni progi, tako da bodo na njej lahko uživali tudi gledalci.