INFORMACIJE ZA MEDIJE
26.5.2002

NIK V BLATU ODLIČEN DRUGI
Iztok uspešen med oldtimerji

Fanovec Nik Rovan je ponovno osvojil drugo mesto na sedmi dirki za državno prvenstvo, ki je bila v nemogočih razmerah na motokros progi v Škednju. Zato so v razredu 85 odpeljali le eno vožnjo. Na spommladanski ligi na Rakeku je v razredu članov 85 ccm zmagal Tomaž Salobir, Iztok Bence pa je bil na dirki starodobnikov v Portorožu v razredu do 175 ccm tretji.

Na sedmi dirki za državno prvenstvo, ki je bila v nedeljo v Škednju na blatni in za vožnjo z motorji povsem nemogoči progi, so člani v razredu 85 odpeljali le eno vožnjo, pa še to je zmoglo le nekaj motokrosistov. Med njimi je bil tudi Nik Rovan motokrosist Fun športovega Bence MX teama, ki je se je s svojo Yamaho v nemogočih razmerah zelo dobro znašel, kljub padcem in spolzki progi pripeljal do cilja in zasluženo že drugič letos osvojil drugo mesto.
Na dirki razreda 85 sta štartala še dva Funovca - Domen Janc in Tomaž Salobir, vendar nobenemu od njiju ni uspelo prevoziti niti enega kroga do konca, tako sta kot še šest drugih motokrosistov ostala brez točk, prav tako tudi njihov klubski kolega Blaž Germšek, ki v razredu 125 v prvi vožnji ni zmogel odpeljati nobenega kroga, v drugi vožnji pa sploh ni prišel na štart.
Po sedmih dirkah ostaja Nik še vedno na šestem mestu lestvice državnega prvenstva, zbral je 138 točk, vendar se je s 17 novimi točkami že dobro približal konkurentom, ki so mu pobegnili, saj dveh dirk zaradi zloma roke ni odpeljal. Tako ima tretjeuvrščeni Kristijan Tadič pred njim zdaj le še devet točk prednosti. Domen ostaja na devetem mestu, Tomaž pa na enajstem.
Nik in Domen pa sta pred tednom nastopila na prvi dirki za evropsko prvenstvo, ki je bila v nemškem Culitzschu. Domen se med 74 najboljšimi motokrosisti iz vseh evropskih držav ni uspel kvalificirati na glavno dirko, zaradi dežja in blata pa so organizatorji odpovedali tudi dirko za tolažilno finale. Kljub temu je Domen s svojim prvim nastopom v eliti najboljših lahko zadovoljen, saj je dokazal, da ne zaostaja veliko za njimi.
Nik Rovan je uvrstitev v finalno dirko ujel za rep, saj je imel v svoji skupini dvajseti čas. Ker pa so organizatorji na progi pripravili le trideset štartnih vratic, je v vseh treh vožnjah moral štartati iz ozadja, kar je bilo na povsem razmočeni, blatni, a vseeno prevozni progi seveda veliko težje.
Nik se namerava prihodnji vikend udeležiti še druge dirke Evropskega prvenstva mladih upov, ki bo v portugalskem mestu Ponte de Sor.
Dva Fanovca pa sta v soboto nastopila na četrti dirki Spomladanske lige na Rakeku. Tomaž je v okrnjeni konkurenci sicer zmagal, saj sta nastopila le dva tekmovalca v njegovem razredu. Sponzor Fanovcev Iztok Bence pa je bil enkrat četrti, drugič in tudi skupno pa peti. Zato pa je bil uspešnejši dan kasneje v Portorožu, kjer je na dirki starodobnikov s 350 kubičnim Moto Guzzijem narejenim leta 1934 osvojil drugo mesto, s svojim NSU Pretisom v razredu do 175 kubičnih centimetrov pa je bil peti.