INFORMACIJE ZA MEDIJE
20.5.2002

NIK SE JE UVRSTIL NA EP, TOMAŽ ZMAGAL NA RAKEKU
Nik 18. in 23. v nemškem Culitzschu

Nik Rovan motokrosist krškega Fun športa se je uvrstil na dirko za evropsko prvenstvo razreda 85 ccm, ki je bila v nemškem mestu Culitzsch. V prvi vožnji je odstopil, v drugi je za las zgrešil svoje prve točke v tej kategoriji,saj je bil osemnajsti,  v tretji pa je bil 23. Na kvalifikacijah je nastopil tudi Domen Janc, bil 31. in se uvrstil v B finale, vendar so organizatorji zaradi blata in dežja to dirko odpovedali. Njun klubski konkurent Tomaž Salobir je zmagal na tretji dirki za pokal Motomat, medtem ko je bil njihov sponzor Iztok Bence med veterani šesti.

Nik Rovan in Domen Janc, motokrosista Fun športovega Bence MX teama sta ta vikend nastopila na prvi dirki evropskega prvenstva za mlade motokrosiste do 15 let razreda 85 ccm, ki je bila v nemškem mestu Culitzsch.
Nik se je med 74 vrhunskimi motokrosisti iz vse Evrope uspel kvalificirati na glavno dirko, ki je bila v velikem blatu in dežju. Na sobotnih kvalifikacijah je imel dvajseti čas v svoji skupini in za las ujel nastop na glavni dirki. V nedeljo je imel na uradnem treningu deveti čas, v prvi vožnji pa je v drugem krogu, ko je bil že na petnajstem mestu in začel prehitevati konkurente, predrl prednjo gumo, kljub temu skušal priti do cilja, vendar je dva kroga pred koncem odstopil zaradi nemogočih razmer na progi. V drugi vožnji je bil osemnajsti in za las zgrešil prve točke v evropskem prvenstvu, v tretji, v kateri je enkrat padel, pa triindvajseti. Ker je v vseh treh vožnjah štartal iz druge vrste, saj so organizatorji pripravili le 30 štartnih vratic, na štartu pa jih je bilo 40, je s svojim prvim nastopom lahko zelo zadovoljen.
Tudi Domen Janc, ki se je prvič udeležil evropskega prvenstva, je bil na kvalifikacijah zelo uspešen, saj je imel 31. čas in za Nikom zaostal za dobre tri sekunde. Tako se je uvrstil v B finale, vendar so organizatorji v nedeljo zaradi težkih pogojev na progi tolažilno finale vseh, ki se niso kvalificirali, odpovedali. Kljub temu je tudi on bil zadovoljen, saj je nastopil res med najboljšimi mladimi motokrosisti iz vse Evrope, vse od Portugalske, kjer bo 2. junija naslednja dirka, do daljne Rusije.
Fanovca Tomaž Salobir in Iztok Bence pa sta nastopila na tretji dirki za pokal Motomat, ki je bila na Rakeku. Iztok je bil med veterani skupno šesti, v prvi vožnji je bil šesti, v drugi pa sedmi in tako z 19. novimi točkami na lestvici pokala Motomat napredoval za eno mesto. Na treh dirkah je zbral 57 točk in je zdaj peti.
Zelo uspešen pa je bil Tomaž Salobir, ki je dvakrat in tudi skupno zmagal v razredu 85 ccm, kjer pa so nastopili zgolj trije člani z licencami. Tomaž se je tako zavihtel na četrto mesto lestvice, na dveh dirkah, na prvi ni nastopil, pa je zbral 47 točk.
Prihodnjo nedeljo se bodo Bencetovi motokrosisti ponovno borili za točke državnega prvenstva in to na motokros progi v Škednju, na dirki, ki jo pripravlja AMD Slovenske Konjice. Iztok pa bo v soboto nastopil na četrti dirki Spomladanske lige na Rakeku.